Úvodní strana | Jak nakupovat | Nejčastější dotazy | O nás | Spolupráce | Obchodní podmínky | Kontakt

Přihlášení | prázdný košík

Zlatá mince Británie Charles III 2023 - 1/4 Oz

Zlatá mince Británie Charles III 2023 - 1/4 Oz
Zlatá mince Británie Charles III 2023 - 1/4 Oz Zlatá mince Británie Charles III 2023 - 1/4 Oz

Zlatá investiční mince
Nominál: 25 GBP
Ryzost od roku 2013: 999,9/1000 Au
Hrana: vroubkovaná
Země původu: Velká Británie
Mincovna: The Royal Mint
Průměr mm: 22
Tloušťka mm : 1,63

Dostupnost: Dostupné

Cena bez DPH 12 867 Kč 544,48 EUR
Cena s DPH 12 867 Kč 544,48 EUR

Zlatá mince Británie Charles III 2023 - 1/4 Oz

Britannia mince jsou nejznámější zlaté mince ve Spojeném království. Nejen, že jsou zákonným platidlem ve své zemi původu, ale jsou také populární v mezinárodním měřítku díky nízké prémii nad spotem. Vyrábí je The Royal Mint a jsou oblíbené u větších investorů díky jejich statutu osvobozené od daně z kapitálových zisků (CGT). Také nezapomínejme, že jsou velmi žádané kvůli jejich krásnému designu?. a vydání 2022 nezklame!

Zlatá mince Britannia byla poprvé představena v roce 1987, když Královská mincovna zaznamenala nárůst poptávky po oficiální britské zlaté minci. Jeho design se v průběhu let vyvíjel a odrážel proměny národa, jeho odolnost a jeho hodnoty. Královská mincovna je považována za mistrovskou mincovnu s více než 1000 lety zkušeností a tato série Britannia je důkazem vysoké úrovně odbornosti.

Britannia, na rubu mince, byla navržena Philipem Nathanem a je zobrazena jako stejně silná a krásná. Válečnice, národní personifikace Británie, drží v pravé paži trojzubec a levou rukou štít nesoucí Union Jack. Jeden z nejstarších symbolů Británie stojí hrdě před oceánem a je obklopena nápisy nesoucími její jméno, rok ražby a váhu.

Vydání pro rok 2022 pokračuje s inovativními a oblíbenými bezpečnostními prvky, které byly navrženy tak, aby porazily profesionály v oblasti padělání. Patří mezi ně: hladké linie na štítu Britannia, holografický obrázek visacího zámku vlevo dole, speciální vlna na pozadí mince a nakonec latinské fráze. ?Decus Et Tutamen? (znamenající Ozdoba a ochrana) podél vnitřního okraje mince. Znamená to, že tato mince bude nyní mezi sběrateli ještě žádanější a bude neuvěřitelně těžké ji padělat.

Na lícní straně mince najdeme samozřejmě klasický design královny Alžběty II od Jody Clark. V tomto nyní známém designu má Její Veličenstvo korunu s diadémem a královské klenoty. Nápis nad její hlavou ?Elizabeth2, DG, REG FD jsou iniciály latinské fráze, která v překladu znamená ?Z milosti boží, královno, ochránkyně víry, po níž následuje 25 POUNDS.

Tuto minci musí mít každý ve sbírce, protože je neuvěřitelně populární a očekává se, že se vyprodá. Obsahuje ? trojské unce ryzého zlata 0,999? což z něj dělá vynikající doplněk k investici každého.

Další gramáže Británie

Vývoj prodejní ceny v Kč

Výběr měny platby si můžete zvolit při odeslání objednávky

Ceny se aktualizují průběžně v minutových intervalech a to i v průběhu objednávky.

načítám...

© 2008 - 2023 EMS Gold Investments, s. r. o.